Zakup mieszkania na rynku pierwotnym – porady

mieszkanie z rynku pierwotnego

Kupno własnego mieszkania to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Wiąże się zarówno z ogromną radością, ekscytacją, jak i dużym stresem wynikającym z konieczności pamiętania o dopełnieniu wielu formalności. Co warto wiedzieć, jeśli mamy w planach zakup lokalu mieszkalnego z rynku pierwotnego? Na co uważać? Jakich błędów unikać? Oto kilka cennych porad.

Gdzie szukać ofert mieszkaniowych?

W jaki sposób deweloperzy najczęściej reklamują swoje inwestycje? Korzystają z wielu różnych środków przekazu. Oferty nowo powstałych osiedli zobaczymy na billboardach, banerach reklamowych czy reklamach na Facebooku. Poszukiwania wymarzonych czterech kątów warto rozpocząć od analizy stron internetowych największych deweloperów działających w naszym mieście oraz serwisów, poświęconych sprzedaży i kupnie nieruchomości, gdzie codziennie wystawiane są setki, a nawet tysiące nowych ogłoszeń, najpopularniejsze z nich to np.:

 • rynekpierwotny.pl
 • otodom.pl
 • domiporta.pl
 • morizon.pl
 • mieszkania.trovit.pl

Warto też popytać znajomych, czy nie słyszeli o nowych, interesujących inwestycjach w naszej okolicy. Inna opcja to zwrócenie się o pomoc do profesjonalnego biura nieruchomości – przy odrobinie szczęścia jego pracownicy mogą przedstawić nam ofertę, która będzie spełniała nasze wymagania i wpasuje się w przewidywany na ten cel budżet.

Jak sprawdzić dewelopera? O co pytać?

Nie da się ukryć, że zakup nieruchomości to dla większości osób naprawdę inwestycja życia, dlatego warto dobrze sprawdzić dewelopera, od którego nabędziemy mieszkanie. Wiarygodny, uczciwy inwestor, to gwarancja udanej finalizacji zakupu lokum. Poczytajmy opinie o deweloperze, jakie krążą w sieci, przyjrzymy się jego zrealizowanym projektom i spróbujmy skontaktować się z osobami, które kupiły od niego mieszkanie (ich zdanie może okazać się bezcenne).

Zadajmy też deweloperowi konkretne pytania dotyczące strony prawnej inwestycji. Jakie?

 • Czy posiada wszystkie wymagane zezwolenia (np., ostateczne pozwolenie na budowę)?
 • Czy inwestycja jest finansowana kredytem hipotecznym? Czy posiada rachunek powierniczy?
 • Czy ma prawo własności działki, na której jest mieszkanie?

Jaki jest plan zagospodarowania okolic inwestycji?

Im więcej zadamy pytań, tym większe szanse, że dokonamy w 100% świadomego zakupu mieszkania i unikniemy ewentualnych rozczarowań oraz problemów.

Co sprawdzić podczas odbioru mieszkania?

Odbiór techniczny mieszkania to ostatnia prosta na drodze do zamieszkania we własnym, nowym “M”. Jednak nie dajmy ponieść się emocjom przy odbiorze kluczy i sprawdźmy po przekroczeniu progu lokum czy:

 • powierzchnia mieszkania zgadza się z danymi zawartymi w umowie,
 • powierzchnia ścian, podłóg i sufitu jest płaska,
 • tynk jest równo rozłożony,
 • okna i drzwi są poprawnie zamontowane i szczelne,
 • szyby nie są porysowane,
 • rozmieszczenie i liczba punktów elektrycznych, wodnych i grzejników jest zgodna z dokumentacją.

Stara Ochota to bardzo atrakcyjna lokalizacja dla wielu inwestorów nieruchomości: pełna zieleni, z bogatą infrastrukturą handlowo-usługową oraz świetnymi połączeniami z pozostałymi rejonami miasta. Szukasz wymarzonego lokum właśnie na warszawskiej Ochocie? Zastanawiasz się, czy aktualnie wystawiono na sprzedaż w tej dzielnicy jakieś nowe mieszkania? Szczęśliwicka 42 to adres, który powinien Cię szczególnie zainteresować – ta kameralna inwestycja w miejskim stylu stanowi rozsądny kompromis stosunku jakości do ceny. Może właśnie tam znajdziesz mieszkanie skrojone na miarę Twoich potrzeb? Przekonaj się już dziś.

KONTAKT

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU z naszymi doradcami

Anna Widawska

awidawska@volumetric.pl

tel. 666 826 652

Magdalena Caba

mcaba@volumetric.pl

tel. 664 974 795

Copyright © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka cookies Polityka prywatności Blog Realizacja: ActiveDesign