Mieszkanie w Warszawie z rynku pierwotnego – dlaczego warto je kupić?

Warszawa to miasto, które niezwykle dynamicznie się rozwija. Zakup mieszkania w stolicy to doskonały pomysł dla każdego, kto chce zainwestować w swoją przyszłość. Wybierając lokum, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Istotna jest nie tylko lokalizacja czy cena. Ważny jest także fakt, czy mieszkanie pochodzić ma z rynku wtórnego, czy też może pierwotnego. Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne? Poznaj zalety kupna mieszkania od dewelopera w Warszawie.

Zalety mieszkania w Warszawie

Zalet zakupu mieszkania w Warszawie jest wiele. Przede wszystkim umożliwia nam ono zakwaterowanie się w stolicy, co daje ogromne możliwości rozwoju zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. To właśnie tu masz dostęp do wszelkich ścieżek kariery, ale też dóbr kulturalnych czy historycznych.

Zakup mieszkania w Warszawie ma także sporo plusów z ekonomicznego punku widzenia. Obecnie ceny mieszkań stale rosną i nic nie wskazuje na to, by sytuacja ta miała się zmienić. Można więc założyć, że lokal, który kupisz dziś, zyska na wartości w niedługim czasie. Poza tym mieszkanie w Warszawie daje wiele możliwości wynajmu. Na tę chwilę koszty najmu pokoju lub niewielkiego mieszkania w stolicy to kwoty około 1000-2500 zł w zależności od standardu oraz lokalizacji. Jak widać, zakup mieszkania w Warszawie to inwestycja, która może szybko się zwrócić.

Zalety zakupu mieszkania z rynku pierwotnego w Warszawie

Zarówno mieszkania z rynku pierwotnego, jak i wtórnego mają swoje wady i zalety. My jednak chcielibyśmy skupić się na lokalach od deweloperów. Mają one wiele zalet, o których część osób może nawet nie wiedzieć. Poniżej przedstawiamy 5 plusów zakupu mieszkania z rynku pierwotnego w Warszawie.

1. Urządzone według Twoich oczekiwań

Z mieszkań z rynku pierwotnego zadowoleni będą Ci, którzy lubią tworzyć swoją przestrzeń od zera. Lokal w stanie surowym daje Ci możliwość aranżacji wnętrz na każdym poziomie, czego niestety trudno oczekiwać od mieszkań z rynku wtórnego. W przypadku mieszkania od dewelopera to Ty decydujesz o kolorach, fakturach czy meblach, które znajdą się w Twoim przyszłym domu.

2. Gwarancja miejsc parkingowych

Doświadczenie pokazuje, że niektóre osiedla, wybudowane we wcześniejszych latach, nie oferują miejsc parkingowych. W czasach, gdy większość osób w dużych miastach jest zmotoryzowana, zagwarantowane miejsce dla samochodu jest bardzo istotne. Zwykle oferta mieszkania od dewelopera obejmuje również miejsce parkingowe.

3. Ulga podatkowa

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego wolny jest od konieczności płacenia podatku od czynności cywilno-prawnych, który wynosi 2% wartości nabywanej nieruchomości. Podatek ten należy zapłacić w momencie, gdy decydujemy się na zakup na rynku wtórnym. W przypadku dużych mieszkań może on wynosić naprawdę sporo.

4. Wartość rynkowa mieszkania

Zakup mieszkania od dewelopera to inwestycja w przyszłość. Jeśli za jakiś czas zapragniemy sprzedać nabyty lokal, jego wartość rynkowa będzie wyższa, niż w przypadku mieszkania, wcześniej kupionego na rynku wtórnym. Nowsze mieszkania są po prostu droższe.

5. Rękojmia i gwarancja od dewelopera

Mieszkanie z rynku pierwotnego zwykle objęte jest opieką dewelopera. Oznacza to, że przez okres pięciu lat o zakupu deweloper odpowiada za wady nieruchomości. Gwarancji takiej nie mamy w przypadku mieszkań z rynku wtórnego.

Jak widać, zakup mieszkania na rynku pierwotnym to opłacalna inwestycja. Im bliżej centrum miasta, tym nabyty lokal będzie miał w przyszłości większą wartość. Poznaj nasze inwestycje na Starej Ochocie i zamieszkaj w doskonałej lokalizacji. Zapraszamy do kontaktu!

KONTAKT

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU z naszymi doradcami

Anna Widawska

awidawska@volumetric.pl

tel. 666 826 652

Magdalena Caba

mcaba@volumetric.pl

tel. 664 974 795

Copyright © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka cookies Polityka prywatności Blog Realizacja: ActiveDesign