Jak wybrać mieszkanie na rynku pierwotnym? Cenne wskazówki dla kupujących

mieszkania rynek pierwotny warszawa

Kupno własnego mieszkania to ważna i często niełatwa, życiowa decyzja, która wiąże się z dużą radością z faktu, iż w końcu przeprowadzamy się „na swoje”, jak i koniecznością załatwienia wielu formalności, zwłaszcza jeśli będziemy korzystać z kredytu hipotecznego. Jak wybrać mieszkanie? Na co zwrócić uwagę, aby nie żałować dokonanego wyboru zaraz po wprowadzeniu się?

Oferty mieszkań z rynku pierwotnego a wtórnego

Na wstępie musimy zastanowić się, czy interesuje nas nowe mieszkanie, czy może nieruchomość z tzw. drugiej ręki? Decydując się na nieruchomość z rynku wtórnego, dokonujemy transakcji z właścicielem używanego mieszkania. Natomiast wybierając nowo powstały lokal, stroną sprzedającą jest inwestor (deweloper), a my zostając pierwszym właścicielem nieruchomości, mamy też większy wpływ na wygląd (wykończenie) wnętrza.

Dobra lokalizacja mieszkania ma znaczenie

Jak pokazuje doświadczenie wielu deweloperów (w tym naszej firmy), dogodna lokalizacja odgrywa ogromną rolę przy wyborze mieszkania przez kupujących. W końcu nikt z nas nie chce tracić czasu na długie dojazdy do pracy i ważnych dla nas punktów miasta, stanie w korkach czy częste przesiadki komunikacją miejską, jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani. Warto więc sprawdzić, czy lokal, który bierzemy pod uwagę, jest dobrze skomunikowany ze strategicznymi dla nas rejonami miasta, a nawet wybrać się na przejażdżkę samochodem spod mieszkania do pracy, żeby przekonać się ile czasu realnie zajmie nam codzienny dojazd.

Rozkład mieszkania i metraż dostosowany do potrzeb

Układ i metraż w dużym stopniu wpływają na komfort użytkowania mieszkania, dlatego należy dobrze przyjrzeć się wnętrzu i zastanowić się, czego potrzebujemy, aby wygodnie żyć. Czy lokal jest funkcjonalny i dobrze zaprojektowany? Czy odpowiada nam liczba pomieszczeń i ewentualnie można go przekształcić pod nasze potrzeby, np. burząc ściany na korytarzu? Przemyślmy dobrze, czy chcemy osobną kuchnię, czy stanowiącą całość z salonem. Kolejna ważna kwestia to orientacja względem stron świata – zależy nam na bardzo słonecznym mieszkaniu (z ekspozycją okien na południe) czy może nie?

Parter a pozostałe kondygnacje

Przy wyborze mieszkania znaczenie ma też kondygnacja, na którą się zdecydujemy. Parter jest wygodny dla rodzin z dziećmi oraz starszych osób, które z wiekiem mają problem z poruszaniem się, jednak nie gwarantuje on takiego poczucia bezpieczeństwa jak wyższe piętra. Ponadto lokal na parterze może nie być tak dobrze doświetlony jak np. mieszkania na 1, 2 czy 3 piętrze. Jednak -często niebagatelną zaletą takich mieszkań jest możliwość korzystania z przyległych do nich ogródków. Przy okazji warto też zastanowić się, czy chcemy mieszkać w niskim budynku z kilkoma piętrami czy może wysokim, kilkunastopiętrowym bloku?

Warszawa to piękne i bardzo zróżnicowane miasto z wieloma atrakcyjnymi dzielnicami, a każda ma swój unikalny charakter. Mieszkasz w stolicy, często wpisujesz w wyszukiwarkę hasło: „mieszkania rynek pierwotny Warszawa”, ale wciąż nie znalazłeś nieruchomości, która odpowiadałaby Twoim wymaganiom? Zastanawiasz się, w jakiej warszawskiej dzielnicy kupić nowe mieszkanie? Może warto rozważyć przeprowadzkę na Starą Ochotę? Szczęśliwicka 42 to adres, który powinien Cię zainteresować. Inwestycja ta oferuje 2-5 pokojowe mieszkania o funkcjonalnym rozkładzie i metrażu, odpowiadającym osobom z różnymi potrzebami. Może właśnie tam znajdziesz swoje wymarzone miejsce do życia? Zapraszamy serdecznie do kontaktu.

KONTAKT

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU z naszymi doradcami

Anna Widawska

awidawska@volumetric.pl

tel. 666 826 652

Magdalena Caba

mcaba@volumetric.pl

tel. 664 974 795

Copyright © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka cookies Polityka prywatności Blog Realizacja: ActiveDesign