Dlaczego warto zamieszkać na Ochocie?

Ochota to historyczna dzielnica Warszawy, a jej początków należy szukać już w XIII wieku. Doskonała lokalizacja sprawiła, że to tędy przebiegała Droga Królewska, Nowa Droga Jerozolimska, Kolej Warszawsko-Wileńska oraz Szosa Krakowska. Również obecnie Ochota uchodzi za jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic Warszawy. Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie na Ochocie? Sprawdź i przekonaj się sam.

Sprzyjające sąsiedztwo

Ochota to dzielnica, w której skład wchodzi Stara Ochota, Filtry, Rakowiec i Szczęśliwice. To idealne miejsce dla osób, chcących żyć blisko śródmieścia, jednak nie bezpośrednio w centrum. Ochota bowiem graniczy właśnie ze Śródmieściem, co sprawia, że dojazd do ścisłego serca Warszawy zajmuje średnio kwadrans. Ponadto Ochota sąsiaduje także z Wolą, Włochami oraz Mokotowem. To dobra wiadomość dla tych, którzy chcą rozwijać się zawodowo – praca w największych warszawskich firmach i mieszkanie na Ochocie to doskonałe rozwiązanie.

Historia, kultura i edukacja

Ochota to miejsce bardzo istotne pod względem historycznym. To tutaj podczas powstania warszawskiego miała miejsce tzw. „Rzeź Ochoty”. Już sam fakt, że historia tej dzielnicy sięga 1238 roku, a jej nazwa pochodzi z XIX wieku to nie lada gratka dla fanów przeszłości. Na Ochocie znajduje się wiele pomników oraz miejsc pamięci.

Oprócz kwestii historycznych na Ochocie nie brakuje też miejsc kulturowych i edukacyjnych. Możesz odwiedzić tu Och-Teatr czy Bibliotekę Narodową. Na studentów czeka m. in. Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz kilkanaście uczelni prywatnych. Zadbano także o edukację najmłodszych – na Ochocie odnajdziesz mnóstwo żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Na Ochocie odnajdą się również entuzjaści spędzania wolnego czasu na łonie natury. To właśnie tutaj napotkasz mnóstwo terenów zielonych: skwery, parki czy Forty Rakowiec. W niedalekim sąsiedztwie znajduje się także uwielbiane przez warszawiaków Pole Mokotowskie.

Nowe mieszkania na Ochocie

Choć historia dzielnicy jest odległa i bogata, nie brakuje tu miejsca na nowoczesne osiedla. Deweloperzy wciąż planują inwestycje, pragnąc umożliwić zamieszkanie na Ochocie nowym osobom. Ceny mieszkań z rynku pierwotnego w tej dzielnicy są porównywalne do innych dzielnic lewobrzeżnej Warszawy. Biorąc pod uwagę lokalizację oraz możliwości, jakie daje Ci zamieszkanie na Ochocie, kwoty za metr kwadratowy nowoczesnego lokalu nie są zbyt wysokie.

Nowe osiedle na Szczęśliwicach to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie mieszkanie w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta, lubiąc równocześnie kontakt z naturą i kulturą. W naszej ofercie odnajdą Państwo nowe mieszkania na Starej Ochocie. Dzięki różnorodności w metrażu i położeniu każdy możne odnaleźć idealny lokal dla siebie. Mieszkanie na Ochocie to inwestycja na lata, która może zwrócić się błyskawicznie. Nie czekaj – już dziś zarezerwuj swoje mieszkanie na Ochocie. Zapraszamy!

KONTAKT

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU z naszymi doradcami

Anna Widawska

awidawska@volumetric.pl

tel. 666 826 652

Magdalena Caba

mcaba@volumetric.pl

tel. 664 974 795

Copyright © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka cookies Polityka prywatności Blog Realizacja: ActiveDesign